Aké kancelárske potreby nesmú chýbať v žiadnej kancelárii?

Aké kancelárske potreby nesmú chýbať v žiadnej kancelárii?

Aj keď pri zariaďovaní kancelárie najväčšiu pozornosť púta priestranný kancelársky stôl, ergonomická kancelárska stolička, prípadne počítač a podobná technika, zabúdať netreba ani na kancelárske potreby. A to aj napriek tomu, že kancelárska práca je vo veľkej miere digitálna.

Písacie potreby a rôzne drobnosti

Ako prvé spomenieme základné písacie potreby. Nevyhnutnosťou sú perá, ktoré aj v súčasnosti používame na množstvo úkonov od robenia si poznámok po podpisovanie dôležitých dokumentov. Pochopiteľné je, že kde sa píše, tam sa robia chyby. Na počítači žiaden problém, ale čo pri písaní rukou? Tu vám pomôžu korektory. Praktické sú aj rôznofarebné zvýrazňovače.

V rôznych situáciách využijete aj nožnice, lepiacu pásku, spony a podobne. Často síce ide o drobnosti, ale ak ich práve potrebujete, radšej ich mať ako musieť kvôli takýmto veciam utekať do papiernictva. Praktické sú aj zošívačky a dierovače.

Papier, či bločky, hlavne mať všetko pekne uložené

A keď už sme spomenuli zošívačky, či dierovače, tak môžeme prejsť k výhodnému kancelárskemu papieru. Ten skrátka musíte mať, minimálne do tlačiarne, ktorú v kancelárii určite máte. A samozrejme, hárok obyčajného papiera sa hodí aj na zapisovanie si rôznych vecí. I keď práve na tento druhý účel sú lepšie poznámkové bloky alebo zápisníky.

A viete, bez čoho si nevieme predstaviť kanceláriu? Bez farebných samolepiacich bločkov, na ktoré si môžete zapisovať dôležité veci a lepiť si ich napríklad na monitor, kde ich budete mať stále na očiach.

No a kde toto všetko skladovať? Rozhodne nie len tak pohodené na stole. Veď na trhu je také množstvo rôznych organizérov, ktoré môžu byť nielen funkčnou, ale aj dizajnovou súčasťou vášho stola, že si to priam žiada mať všetko pekne usporiadané. A siahnuť môžete aj po organizéroch do zásuvky.


  • Zdroj obrázka: Dean Drobot / Shutterstock.com