Ako môže každá firma ušetriť na PZP? A nielen firma

Ako môže každá firma ušetriť na PZP? A nielen firma

Ak chcete jazdiť s autom, či iným vozidlom, musíte mať platné povinné zmluvné poistenie, čiže PZP. Nedodržanie tejto povinnosti sa trestá celkom „mastnou“ pokutou a v prípade, že bez platného povinného zmluvného poistenia spôsobíte dopravnú nehodu, následky sú ešte horšie. Budú na vás prenesené všetky náhrady škôd, či už na majetku, alebo na zdraví.

Nepreplácate náhodou PZP?

Aj napriek tomu, čo sme uviedli v úvode, sa nájde dosť ľudí, ktorí si pri každej platbe svojho povinného zmluvného poistenia auta povzdychnú, že zase musia platiť. Aj napriek tomu, že PZP ich vlastne chráni.

A teraz si predstavte, že ste majiteľom firmy s rozsiahlym vozovým parkom. To sú ešte len výdavky na PZP! Avšak pre každú firmu (a aj pre jednotlivcov), máme jeden dobrý tip, ako ušetriť na pravidelných platbách za PZP (alebo aspoň zistiť, či už neplatíte najmenšiu možnú sumu). Tým tipom je PZP kalkulačka.

S PZP kalkulačkou rýchlo zistíte, či je vaše staré PZP naozaj výhodné

PZP kalkulačka vám umožní ľahko a rýchlo zistiť, ktorá poisťovňa vám ponúkne to najlacnejšie PZP. Iste, môžete si ceny porovnať jednotlivo na weboch rôznych poisťovní, ale to by bolo veľmi zdĺhavé. Museli by ste zakaždým vypĺňať údaje potrebné pre výpočet povinného zmluvného poistenia.

Rýchlosť PZP kalkulačky spočíva v tom, že potrebné údaje stačí zadať len raz. PZP kalkulačka vám následne zobrazí ponuky všetkých poisťovní a ešte k tomu hneď zoradené od tej najlacnejšej. Samozrejme, pri jednotlivých ponukách budú prehľadne vypísané aj podmienky jednotlivých poisťovní, takže si budete môcť pozrieť, či vám aj naozaj vyhovuje to najlacnejšie PZP na trhu.

A aby tej rýchlosti a jednoduchosti nebolo málo, z PZP kalkulačky je možné PZP hneď aj uzavrieť. Jednoducho doplníte dodatočné údaje a všetky potrebné dokumenty vám prídu na mailovú adresu. Akonáhle PZP uhradíte, stane sa platným.


  • Zdroj obrázka: Noey smiley / Stock.adobe.com