Ako zariadiť kancelársky priestor, aby vaši zamestnanci podávali dobrý výkon?

kancelársky priestor

Nadpriemerné výkony za tú istú plácu vyžaduje od svojich zamestnancov väčšina slovenských firiem. Vôbec si ale neuvedomujú, aký dopad to má na ich podnikanie. Vyšťavení a vyhorení zamestnanci prestávajú podávať dobré výkony a z dobrých, až nadpriemerných výkonov sa stávajú slabé výkony. Vedeli ste ale, že výkon zamestnancov môže vo výraznej miere zvýšiť aj správne vybavenie kancelárie?

Výškovo nastaviteľné stoly

Výkon zamestnancov pozitívne ovplyvňuje aj kvalitný kancelársky stôl. Tým, že zamestnanci sú rôznych výšok, je potrebné zvážiť kúpu výškovo nastaviteľných stolov. Práve tieto stoly umožňujú každému zamestnancovi nastaviť si výšku pracovnej dosky presne podľa svojej výšky.

Výškovo nastaviteľné stoly musia mať aj dostatok úložného priestoru. Musia mať šuflíky, do ktorých by si zamestnanec mohol vložiť písacie potreby, zápisník, ale aj kvalitné tonery pre tlačiarne.

Nastaviteľné kancelárske stoličky

V kancelárskom priestore, ktorý má pozitívne vplývať na výkon zamestnancov, by nemali byť klasické drevené stoličky, ale nastaviteľné ergonomické kancelárske stoličky, ktoré zamestnancom umožňujú mať nohy pevne na zemi a zároveň nezaťažujú krížovú oblasť a krčnú chrbticu.

Kvalitné ergonomické stoličky stoja síce viac peňazí, ale máte istotu, že vám v kancelárii vydržia aj niekoľko desaťročí. Majú kvalitný oteruvzdorný a zároveň priedušný poťah, pevné opierky hlavy a rúk a stabilné kolieska, ktoré sa nezadrhávajú.

Dobré osvetlenie a čerstvý vzduch

 Nezabúdajte ani na dobré osvetlenie každej časti kancelárskeho priestoru a prísun čerstvého vzduchu. Odporúčame vám stoly so stoličkami umiestňovať do blízkosti okien. Zamestnanci si podľa potreby budú môcť otvoriť okno a vyvetrať.

Ťažký vydýchaný vzduch navyše s nekvalitným osvetlením má výrazný vplyv na pokles výkonnosti všeobecne, a to nielen v kancelárskych priestoroch.

Súčasťou kancelárskeho priestoru musia byť aj kvalitné výkonné notebooky, programy potrebné na vykonávanie pracovných úkonov a hlavne kvalitné tonery. Ak sú súčasťou vašej kancelárie tlačiarne značky Canon, potom jednoznačne vyberajte len nové kompatibilné tonery Canon.

Rada na záver: Ak chcete, aby zamestnanci podávali dobré výkony, kúpte im kvalitný kávovar priamo do kancelárie a nezabúdajte ani na kanvicu, ktorá im umožní uvariť si teplý čaj kedykoľvek budú chcieť.