Aký spôsob prepravy tovaru bude pre váš biznis najvýhodnejší?

spôsob prepravy

Každý nový podnikateľský subjekt musí už pri rozbiehaní svojich podnikateľských aktivít mať určený spôsob prepravy tovaru z výrobných hál priamo ku klientom. Niektorí podnikatelia si nechali poradiť od skúsenejších a niektorí sa spoľahli sami na seba a zvolili si ten najbežnejší spôsob prepravy. Aký spôsob prepravy by bol najvýhodnejší práve pre vás?

Kamiónová preprava

Najvyužívanejší spôsob prepravy tovaru môže vyhovovať aj vám. Špedičné firmy ponúkajú kamiónovú prepravu pre balené a voľne ložené tovary akejkoľvek váhy a rozmerov. Ak vám takýto spôsob nákladnej prepravy vyhovuje, niet nad čím rozmýšľať. Sú však aj oveľa rýchlejšie a efektívnejšie spôsoby prepravy. Kamiónovú prepravu vám odporúčame najmä na prepravu tovaru v rámci republiky, aj keď väčšina špedičných firiem ponúka aj medzinárodnú kamiónovú prepravu.

Takáto preprava vám bude vyhovovať najmä kvôli možnosti sledovať prepravovanú zásielku.

Ak potrebujete prevážať aj nebezpečný tovar, uprednostnite spoločnosti, ktoré majú v ponuke aj tzv. ADR prepravu.

Riečna preprava

Najstarší druh prepravy tovaru bol využívaný najmä kvôli nízkym nákladom a možnosti prepravovať nadrozmerné náklady, ktoré v kamiónoch nemohli byť prevážané. Navyše sa v posledných rokoch rozšírila riečna preprava o prepravovanie nákladu v nadrozmerných kontajneroch, ktoré zaručujú bezpečnosť prepravovanému materiálu.

Ak si vyberiete lacnejšiu riečnu prepravu, máte istotu spoľahlivého presunu tovaru aj na väčšie vzdialenosti. Ak plánujete medzikontinentálny presun objednávok, riečna preprava je pre vás jedna z možností.

Spoľahlivý a bezpečný presun tovaru z miesta A do miesta B vám zaručia tieto dva typy prepravy – kamiónová a riečna. Zároveň patria k najlacnejším spôsobom prepravy tovaru.

Ak sa vám ale nepáči žiaden z týchto spôsobov, môžete ešte vyskúšať leteckú prepravu. Za tú si ale viac priplatíte.