Kde obchodovať kryptomeny, akú používam peňaženku, ako nakupujem bitcoin a ako riešim bezpečnosť?

ako obchodovať kryptomeny

V poslednom čase dostávam ohromné množstvo otázok ohľadom kryptomien, bitcoinu, tradingu a bezpečnosti. Je to úplne logické. Úplne rovnaké otázky na začiatku trápili aj mňa. Teraz je čas sa s vami podeliť o moje vedomosti a skúsenosti.

Nákup bitcoinu

Pre nákup bitcoinu máme niekoľko možností:

kúpiť bitcoin od slovenského predajcu:

Ak máte problém s anglickým jazykom a preferujete support v slovenčine, skúste využiť ponuku predajcu Bitcoindata.org alebo Simplecoin.sk. Funguje to veľmi jednoducho. Po uhradení platby vám budú pripísané bitcoiny v priebehu jedného až 2 dní na vašu peňaženku resp. bitcoinovú adresu.

kúpiť bitcoin prostredníctvom platobnej karty:

Ak chcete využívať možnosť bleskového nákupu či už ide o bitcoin alebo ethereum, využite ponuku Coinmama – ide o jedného z najväčších predajcov bitcoinu prostredníctvom kreditnej karty. Nákup prebieha skutočne rýchlo a bitcoin alebo ethereum môže byť pripísaný na vašej krypto-peňaženke v prebehu niekoľkých minút! Túto možnosť zvažujem hlavne vtedy, ak chcem využiť napríklad prudký prepad ceny!

kúpiť bitcoin a zísakť bonus 8 eur!

Ak chcete pri nákupe získať ďalší bonus a to vo výške 8 eur!, využite ponuku Coinbase.com. Stačí, zakúpiť bitcoin v hodnote asi 100 eur a odmena je vaša. Následne môžte odporúčať tohto predajcu vašim známym prostredníctom referral linku a získať ďalšiu odmenu.

Peňaženka pre bitcoin

Ja osobne mobilnú peňaženku už nevyužívam. Je to z toho dôvodu, že bitcoin je pre bežné používanie a platby drahý. Ďalším dôvodom je bezpečnosť. Samozrejme peňaženiek je mnoho. Asi nájznámejšia peňaženka je blockchain.com. Určite odporúčam. Bola to moja prvá peňaženka a je samozrejme nevyhnutná pre vstup do sveta kryptomien.

Obchodovanie kryptomien (trading)

Ak chcete špekulovať a zarábať na pohyboch kurzov, jednou z možností je obchodovanie. Môžte sa zahrať na tradera a zažiť skutočný adrenalín. Jedine tradingom na kryptomenách dokážete urobiť aj 300% zisky za týždeň! Je to neuveriteľné ale je to tak! Niektoré kryptomeny skutočne zhodnocujú aj o stovky percent týždenne!

Nižšie prinášam 3 burzy, kde je možné obchodovať kryptomeny:

  • Poloniex – prvá burza, na ktorej som začal obchodovať (slabý support)
  • Bittrex – dobrý support
  • binance – veľké množstvo kryptomien, nízke poplatky! 
  • Changelly

Ako zabezpečiť svoje kryptomeny

Spomínal som, že nedržím kryptomeny na mobilnej peňaženke. Pravda je taká, že veľké množstvo nedržím ani na burzách. Najbezpečnejšie je uchovávať svoje kryptomeny na hardverovej peňaženke. Ja osobne používam TREZOR od čekého výrobcu. Pre väčšiu podporu ďalších kryptomienk odporúčam LedgerWallet. Takýchto peňaženiek je samozrejme viac.

Odporúčam následovné:

  • TREZOR – osobná skúsenosť, český výrobca, skvelá podpora
  • LedgerWallet – cenovo dostupnejší

Kde sledovať noviny zo sveta kryptomien a bitcoinu

Ak chcete špekulovať na pohyboch kryptomien, venovať sa tradingu, ste fanúšikom niektorej z kryptomien alebo vás len zaujímajú novinky, odporúčam sledovať krypto-kalendáre. Mňa osobne zaujímajú chystané hardforky. No často krát sa chystajú nové vyhlásenia, ktoré dokážu hýbať cenou danej kryptomeny. Čím skôr sa dostanete k informáciám, tým skôr ste schopný reagovať a ťažiť z informácie.

Ja osobne využívam tieto kalendáre:

Ako sledujem vývoj svojho portfólia

Samozrejme využívam svoj smartfón a hneď 2 aplikácie. Mám tak prehľad o vývoji cien v eurách a tiež v BTC. K dispozícii mám grafy, aktuálnu hodnotu, percentuálne zmeny a podobne.

Využívam tieto 2 aplikácie:

Ak vás zaujímajú novinky z trhu ohľadom Bitcoinu a kryptomien, sledujte kategóriu venovanú kryptomenám na Bohatyotec.sk