Ochranné štíty – nevyhnutné v jesennom a zimnom období

ochranne_stity_pre_kazdeho

Priehľadné plastové štíty sú vynikajúcimi pomocníkmi pri ochrane tváre a očí nielen pred infekčnými materiálmi v lekárskom prostredí a laboratóriach, ale aj pred drobnými lietajúcimi predmetmi a úlomkami napríklad v stavebníctve, postriekaním a dráždením očí chemikáliami v priemysle.

V sychravom a chladnom počasí, keď je výskyt chorých ľudí obyčajne podstatne vyšší ako v iných ročných obdobiach, sa ochranné štíty môžu vo veľkom používať aj v iných profesiách, napríklad na pošte, v banke, v kaderníctvach či v iných odvetviach poskytujúcich služby zákazníkom, takisto aj v obchodoch a na čerpacích staniciach.

Priehľadný ochranný štít príde vhod aj pri zamestnaniach ako tlmočníci pre sluchovo postihnutých alebo logopédi, kde je nutné vidieť mimiku tváre.

Chráňte si pri práci svoje zdravie, ale aj ostatných

Vždy, keď rozprávame, vysielame do okolia veľké množstvo voľným okom neviditeľných kvapôčok.

Človek infikovaný respiračným vírusom môže takýmto spôsobom do okolia poľahky rozšíriť kvapky aerosólu obsahujúce tisícky vírusových častíc, ktoré potom ľudia okolo neho vdychujú a môžu sa nakaziť. Ochranným štítom účinne minimalizujete riziko!

Štít efektívne chráni tvár, nos, oči aj ústa, obmedzuje kontakt kontaminovaných rúk so sliznicami a vďaka tomu minimalizuje riziko prenosu prípadnej nákazy. V momentálnej situácii, keď všade zúri korona vírus, sa preto viac ako kedykoľvek predtým hodí využiť silu ochranných plastových štítov.

ochranne_stity

 

Výhody ochranných štítov v praxi

Ochranné štíty môžete používať dennodenne opakovane, ich povrch sa dá bez problémov čistiť a podľa potreby dezinfikovať prípravkami aj s obsahom alkoholu.

Štíty sú konštruované tak, aby sa nezahmlievali a pohodlne ste ich nosili aj niekoľko hodín. So štítmi sa ľahko manipuluje a jednoducho sa nasadzujú.

Zorník štítu je vyrobený z pevného materiálu PET, odolného voči poškriabaniu a je možné ho zdvíhať a sklápať. Pri niektorých modeloch ochranných štítov sa dá zorník v prípade nutnosti dokonca vymeniť.

Štít je dokonale priehľadný, vaše zorné pole nebude ničím rušené. Môžete ho používať aj pri práci na počítači a samozrejme aj ak nosíte dioptrické okuliare. 

Ochranné štíty pre každého

Štíty sa vyrábajú v niekoľkých veľkostiach, aby boli vhodné pre mužov, ženy, ale aj deti. Perfektne sa prispôsobia obvodu hlavy nositeľa. Niektoré modely ochranných štítov majú nastaviteľný popruh okolo hlavy vyplnený naviac penovým materiálom pre ešte príjemnejšie nosenie. Môžete si byť istí, že vás nič nebude tlačiť.

Vedeli ste o tom, že ochranné štíty môžete mať aj s vlastnou potlačou na upevňovacom popruhu? Buďte originálni, prispôsobte si grafiku popruhu presne podľa svojich predstáv a zabezpečte sebe aj zamestnancom jedinečné ochranné pomôcky. Alebo si vyberte z viacerých zaujímavých dizajnov, pripravených vylepšiť vzhľad ochranného štítu.

V justprint.sk nájdete priehľadné ochranné štíty vysokej kvality spĺňajúce požiadavky STN-EN 166:2005 a ďalšie potrebné ustanovenia.