Optimalizujte náklady na prevádzku vysokozdvižných vozíkov

Optimalizujte náklady na prevádzku vysokozdvižných vozíkov

Ku každému väčšiemu skladu alebo výrobnej firme patria vysokozdvižné vozíky. Keďže sú v prevádzke každý pracovný deň, tvoria náklady na ich chod nezanedbateľnú súčasť mesačných výdavkov spoločnosti.

Dôležitý je dobrý technický stav vysokozdvižných vozíkov

Ako tieto výdavky optimalizovať? Zrejme vám napadla kúpa úspornejších vysokozdvižných vozíkov, resp. prechod na elektrické verzie, ak sa u vás stále používajú vozíky so spaľovacími motormi.

Optimalizovať výdavky na vysokozdvižné vozíky sa však dá aj bez toho, aby ste modernizovali túto časť vozového parku firmy. V prvom rade je potrebné sa starať o ich technický stav. Rôzne opotrebovania jednotlivých dielov dokážu vplývať na životnosť ďalších, čo môže v konečnom dôsledku predražiť servis.

A taktiež sú tu ešte praktické prídavné zariadenia, ktoré vylepšujú manipulačné schopnosti vysokozdvižných vozíkov a tak je práca s nimi efektívnejšia, čo vedie aj k nižším nákladom. Spomeňme si aspoň niektoré.

Prídavné zariadenia, ktoré šetria náklady tým, že zefektívňujú manipuláciu s tovarom

Jedným z najlepších príkladov toho, ako môže používanie prídavných zariadení znížiť náklady na chod vysokozdvižných vozíkov, sú bočné posuvy.

Tie umožňujú posuv bremien do strán (100 + 100 mm), čím výrazne uľahčujú a urýchľujú manipuláciu.

Nakládky a vykládky budú rýchlejšie, čo znamená nižšiu spotrebu paliva (alebo elektrickej energie, ak hovoríme o elektrických vozíkoch) a tiež menšie opotrebovanie náprav a pneumatík na vysokozdvižný vozík.

Samozrejme, sú tu aj ďalšie prídavné zariadenia, ktoré urýchľujú prácu (a znižujú náklady) pri manipulácii s atypickým tovarom, keďže sú na to priamo konštruované.

Sem radíme napríklad zvierajúce vidlice, čeľuste na bielu techniku, čeľuste na role a mnohé ďalšie.

Zdroj obrázka:

  • Autor: Halfpoint / Shutterstock.com