Porovnajte si ceny zákonného poistenia áut

poistenia áut

Ak sme držiteľom motorového vozidla vieme, že je nevyhnutné mať svoje auto poistené. Na trhu je však veľa ponúk od poisťovní, ktoré poskytujú povinné zmluvné poistenie. Vybrať si to najvhodnejšie, čo pre mnohých znamená najlacnejšie, nemusí byť vôbec zložité. Namiesto toho, aby ste chodili od poisťovni k poisťovni stačí využiť jednoduchú online kalkulačku.

Čo zadávate do online kalkulačky?

Pripravte si technický preukaz a môžete začať s porovnaním vášho pzp. Zadáte údaje o vašom vozidle, medzi ktoré patrí aj zdvihový objem valcov či výkon motora. Ďalej vypĺňate aj informácie o vás, resp. o držiteľovi vozidla. Vek, koľko máte rokov a ako dlho už jazdíte bez nehody.

Po vyplnení základných informácií nasleduje to, v čom  má online kalkulačka veľkú výhodu. Vie Vám do výslednej sumy započítať aj rôzne bonusy, ktoré sa v jednotlivých poisťovniach líšia.

Ak máte v niektorej poisťovni už uzatvorenú nejakú zmluvu alebo vytvorený účet v niektorej z bánk, ktoré ponúkajú medzi svojimi službami aj povinné zmluvné poistenie, máte výhodu oproti iným vodičom. Tieto informácie tiež vypĺňate v online porovnaní, preto Vám neunikne žiadna zľava.

Aký je výsledok porovnania?

Po vyplnení všetkých údajov Vám systém vyhodnotí najlacnejšie pzp, najpredávanejšie, ale aj možnosť vysokého štandardu pre náročnejších vodičov. Rozdiely sa pohybujú v desiatkach eur, dokonca sa môže objaviť aj rozdiel medzi poisteniami o viac ako sto eur.

Okrem výslednej ceny sa Vám zobrazia aj rôzne benefity. Napríklad čo k poisteniu dostanete zdarma. Môže to byť pripoistenie v prípade úrazu vodiča a členov posádky, ale aj pripoistenie poškodenia batožiny. Viete si teda bez zbytočného vyhľadávania prečítať všetky asistenčné služby čo poisťovne ponúkajú a na základe toho si vybrať to najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie.