Pomôžeme vám pri výbere kvalitných náplní do tlačiarní

Na Slovensku, ale ani v zahraničí nenájdete firmu, ktorá by fungovala bez použitia tlačiarní. Pomocou tlačiarní a kvalitných tonerov máme možnosť vytlačiť spracovaný dokument a obrázok na  kancelársky papier.

Ak práve hľadáte kvalitné náplne do tlačiarní, poradíme vám, čo si pri ich výbere všímať, aby ste nemuseli nové tonery reklamovať.

Originálne, kompatibilné tonery a renovované tonery

Ste ochotní zaplatiť viac peňazí za nové tonery? Možno vám príde nevhodné pýtať sa na takúto otázku práve pri kúpe nových tonerov do tlačiarne, ale skôr, ako si začnete vyberať nové tonery, musíte si odpovedať na túto otázku. Ak na túto otázku odpovedáte kladne, tak v tom prípade investujte do originálnych tonerov od výrobcov značiek tlačiarní. Pri týchto toneroch si zaplatíte aj za značku, ale ak vám nevadí, že budete priplácať, tak v tom prípade sa vyššími cenami nemusíte vôbec trápiť.

Ak ale nechcete platiť za značku, z ponuky tonerov vyberajte lacné náplne do tlačiarne, čiže kompatibilné tonery. Kompatibilné tonery sú vlastne alternatívne tonery od inej spoločnosti, pokojne môžete povedať aj napodobneniny tonerov, ktoré sa svojimi kvalitami chcú priblížiť k tým originálnym. Ich výhodou oproti originálnym je ich nízka cena.

Pri výbere nových kompatibilných tonerov si dávajte ale pozor, odkiaľ sú tonery dovážané. Tonery dovážané z Ázie môžu byť zdravotne nezávadné.

Medzi lacnejšie tonery patria okrem kompatibilných aj renovované tonery. Sú to vlastne znovu naplnené tonery kvalitným tonerovým práškom do pôvodnej vyčistenej plastovej škatuľky.

Aký typ tlačiarne máte?

Pri výbere kvalitných tonerov do tlačiarní rozhoduje aj typ tlačiarne, aký v kanceláriách máte. Kedysi boli veľmi obľúbené atramentové tlačiarne, do ktorých sa kupoval kvalitný atrament do tlačiarne. Výhodou atramentových tlačiarní bola nízka hlučnosť, nízke prevádzkové náklady, vysoká rýchlosť a kvalita tlače. Pri dlhodobejšom nepoužívaní sa môže stať, že vám atrament vyschne, čo zjavne váš problém vo firme určite nebude, nakoľko tlačiareň u vás beží nonstop.

V súčasnosti sú však obľúbené najmä laserové tlačiarne, ktorých prevádzkové náklady sú ešte nižšie ako tie u atramentových tlačiarniach.

Predtým, ako sa rozhodnete ktorý toner si kúpite, si zistite, aký typ (nie značku!) tlačiarne máte.