Účinné spôsoby, ako vyriešiť problém s klesajúcim počtom objednávok

objednávok

S poklesom objednávok musí počítať každý podnikateľský subjekt.

Ak ale patríte k tým podnikateľom, ktorí sa trápia s klesajúcim počtom objednávok už dlhšiu dobu, čo musíte urobiť pre to, aby vám objednávky opäť pribúdali?

Začnite spolupracovať s reklamnou agentúrou

Ak ste všetky marketingové aktivity robili úplne sami, aj to môže byť problém. Nulové skúsenosti s marketingom a stále narastujúci počet konkurencie mohol spôsobiť výrazný pokles objednávok. Spýtajte sa svojich známych podnikateľov, či nepoznajú dobrú reklamnú agentúru s množstvom skúseností a spokojných klientov. Pri výbere reklamnej agentúry zohľadňujte nielen ceny, ale aj jej skúsenosti. Tie vám najlepšie napovedia, či je daná reklamná agentúra dobrá, alebo nie.

Ak hľadáte niekoho, kto by vám navrhol nový webdizajn, nové logo a popracoval na reklamných textoch na webe a sociálnych sieťach, odporúčame vám vyberať kreatívnu reklamnú agentúru.

Zverte spravovanie Facebook stránok profesionálom

V portfóliu služieb viacerých reklamných agentúru nájdete aj službu spravovania Facebook stránok. Ak ste doteraz zanedbávali Facebook stránky vašej firmy, začnite sa im viac venovať, alebo túto činnosť zverte práve reklamnej agentúre. Nezabúdajte, že vyše polovica Slovákov je aktívna na tejto sociálnej sieti a ak chcete zvýšiť počet objednávok a naďalej napredovať, bez kvalitnej fanpage stránky na Facebooku to nedokážete. Pravidelné pridávanie príspevkov, konverzácia s klientmi, ale aj súťaže o vaše produkty vašej firme výrazne prospejú. Myslite na to.

Buďte viditeľný vo vyhľadávačoch

Zvýšiť počet objednávok bez toho, aby ste boli viditeľný vo vyhľadávačoch? Nemožné!

Ak sa nebudete nachádzať na popredných stránkach vo vyhľadávačoch, akým je napríklad Google, zákazníci si vás nenájdu a počet objednávok vám bude rapídne klesať až tak, že klesne na nulu. Investujte do linkbuildingu a samozrejme aj do SEO optimalizácie. SEO agentúra vás vyšvihne na popredné miesta a na pokles objednávok budete už len spomínať.

Dodržiavajte tieto rady a počet objednávok vám už nikdy nebude klesať, ale naopak, bude vám len rásť.