Poštová banka posunula sadzby na úvere na bývanie na minimum 0,725 %

úver na bývanie

Poštová banka vstupuje na trh bývania s jedinečným úverom UŽITOČNÉ BÝVANIE. Jeho doplnková služba ÚSPORA prináša riešenie pre rodiny, rodičov, deti, starých rodičov, blízkych, ktorí si pri financovaní bývania chcú vypomôcť. Touto službou si môžu znížiť úrok na úvere až na 0,725 %, čo je najnižšia možná úroková sadzba na slovenskom trhu.

Tému bývania a jeho financovania riešime prakticky celý život. V mladosti, keď sa chceme osamostatniť, v dospelosti, keď chceme svoje bývanie zveľadiť, alebo neskôr, keď chceme pomôcť s bývaním deťom alebo vnúčatám. Každý si však vytvára životné úspory a ráta s nimi pre rôzne účely do budúcna. 

„Práve preto prinášame možnosť previazania úspor s úverom na bývanie, ktoré môžu znížiť úrokovú sadzbu, a to až o polovicu. Našetrené financie pritom nie sú ničím viazané a rodinní príslušníci ich môžu využívať bez obmedzení aj naďalej,“ ň

hovorí Andrej Zaťko, generálny riaditeľ Poštovej banky.

hypotéka pre mladých

Získať najnižšiu sadzbu na trhu je možné so službou ÚSPORA. Tá je naviazaná na sporiaci účet, ktorý si klient môže zriadiť už pri podaní žiadosti o úver UŽITOČNÉ BÝVANIE.

Takýto sporiaci účet môže mať aj rodič, iný rodinný príslušník, priateľ alebo ktokoľvek iný. Nie je nijako viazaný a prostriedky sú tak stále k dispozícii. Úroková sadzba úveru sa následne zníži o percentuálny pomer medzi úsporami a načerpanou výškou úveru na bývanie. Maximálne si klient môže znížiť úrokovú sadzbu na polovicu pôvodnej.

Napríklad pri načerpaní úveru vo výške 100 tisíc eur a úrokovej sadzbe 1,45 %, môže klientovi klesnúť úrok až na  0,725   %. Podmienkou je, že kumulatívny stav na účtoch ÚSPORA bude 50 tisíc eur. Na jeden úver je možné naviazať až 5 účtov ÚSPORA. Financie nie sú viazané, majiteľ si ich môže kedykoľvek vybrať.

Aj aktuálny úrok a splátka na úvere na bývanie sa tak bude pravidelne prepočítavať podľa aktuálneho stavu na účtoch ÚSPORA.

O úver na bývanie je možné požiadať na ktorejkoľvek z pobočiek Poštovej banky. Peniaze, ktoré by inak ležali neefektívne na účte využijete efektívnejšie. 

„Klient sa už viac nemusí rozhodovať, či je pre neho výhodnejšie mať čo najnižší úver na bývanie, aj keď na neho minie všetko, čo má našetrené alebo či si má požičať viac pri vyššej splátke a úspory si ponechať“,

spresňuje A. Zaťko. 

hypotéka

Úver na bývanie je možné použiť nielen na kúpu nehnuteľnosti, ale aj na refinancovanie už skôr poskytnutých úverov alebo bezúčelovo na pokrytie iných potrieb pokiaľ bude zabezpečený rezidenčnou nehnuteľnosťou. 

UŽITOČNÉ BÝVANIE môže klient získať až do výšky 100 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti a s fixáciou úrokovej sadzby na 1,2,3 až 5 rokov. V štartovacej fáze Poštová banka neúčtuje klientovi poplatok za poskytnutie úveru.